2014 Standings

Boys 5-6 Rec
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 R Anderson 6u boys 7 7 0 0 1.000 -- 190 79 111 W7 6-0-0
 Gipson 6u boys 7 6 1 0 .857 1 145 69 76 W2 5-1-0
 Slaughter 6u boys 7 6 1 0 .857 1 144 50 94 W5 5-1-0
 Rawlings 6u boys 5 4 1 0 .800 2 93 79 14 L1 4-1-0
 Follis 6u boys 7 4 3 0 .571 3 99 108 -9 W2 4-2-0
 C Anderson 6u boys 7 4 3 0 .571 3 119 143 -24 W4 4-2-0
 Nieves 6u boys 7 3 4 0 .429 4 105 105 0 W1 3-3-0
 Bellinger 6u boys 7 3 4 0 .429 4 129 134 -5 L1 3-3-0
 McKown 6u boys 5 1 4 0 .200 5 54 89 -35 L4 1-4-0
 Lamb 6U boys 7 2 5 0 .286 5 97 133 -36 L3 2-4-0
 Rosencrans 6u boys 5 1 4 0 .200 5 42 98 -56 L3 1-4-0
 Hendrix 6u boys 8 2 6 0 .250 5.5 118 174 -56 L5 1-5-0
 Hambrick 6u boys 7 0 7 0 .000 7 79 153 -74 L7 0-6-0
Boys 7-8 Rec
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Jones 8u boys 8 8 0 0 1.000 -- 211 68 143 W8 6-0-0
 Forbes 8u boys 8 8 0 0 1.000 -- 204 64 140 W8 6-0-0
 Walling 8U boys 7 7 0 0 1.000 0.5 277 46 231 W7 6-0-0
 Meyer 8u boys 7 6 1 0 .857 1.5 133 77 56 W5 5-1-0
 Carter 8U boys 8 6 2 0 .750 2 123 124 -1 L1 4-2-0
 Michell 8U boys 7 5 2 0 .714 2.5 150 89 61 W4 5-1-0
 Trefethen 8u boys 7 5 2 0 .714 2.5 121 117 4 W1 5-1-0
 Anton 8u boys 7 5 2 0 .714 2.5 164 83 81 W3 5-1-0
 Myers 8u boys 7 4 3 0 .571 3.5 134 116 18 W1 3-3-0
 Bolding 8u boys 7 3 4 0 .429 4.5 62 110 -48 W1 3-3-0
 Oldham 8u boys 7 3 4 0 .429 4.5 62 140 -78 L2 2-4-0
 Kimes 8u boys 8 3 5 0 .375 5 113 125 -12 W1 2-4-0
 Lavender 8u boys 6 2 4 0 .333 5 99 114 -15 L1 2-4-0
 Hendry 8u boys 8 3 5 0 .375 5 97 121 -24 L2 2-4-0
 McElhaney 8u boys 7 2 5 0 .286 5.5 95 149 -54 L1 2-4-0
 Dougall 8u boys 8 2 6 0 .250 6 106 160 -54 W1 2-4-0
 Payton 8u boys 8 2 6 0 .250 6 101 161 -60 L5 1-5-0
 Sledd 8u boys 7 1 6 0 .143 6.5 54 145 -91 W1 1-5-0
 Baker 8U boys 8 1 7 0 .125 7 56 157 -101 L6 0-6-0
 Anderson 8u boys 8 1 7 0 .125 7 95 172 -77 L7 0-6-0
 Yommer 8u boys 8 1 7 0 .125 7 54 173 -119 L2 1-5-0
Boys 9-10 Rec
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Reynolds 10u boys 7 7 0 0 1.000 -- 265 99 166 W7 6-0-0
 Hyland 10u boys 7 7 0 0 1.000 -- 156 93 63 W7 6-0-0
 Hunt 10u boys 7 6 1 0 .857 1 168 122 46 W4 5-1-0
 Sandstrom 10U boys 7 6 1 0 .857 1 185 96 89 W4 5-1-0
 Sligh 10u boys 7 6 1 0 .857 1 169 113 56 W2 5-1-0
 Brown 10u boys 8 6 2 0 .750 1.5 184 178 6 L2 4-2-0
 Jordan 10U boys 7 5 2 0 .714 2 158 118 40 W2 4-2-0
 Oliver 10u boys 7 5 2 0 .714 2 143 113 30 L1 4-2-0
 Bowe 10u boys 7 4 3 0 .571 3 163 131 32 L1 3-3-0
 Workman 10u Boys 6 3 3 0 .500 3.5 118 112 6 W1 3-3-0
 Tinnon 10u boys 4 2 2 0 .500 3.5 101 114 -13 L2 2-2-0
 Gregory 10u boys 7 3 4 0 .429 4 163 132 31 W3 3-3-0
 Ordus 10u boys 5 2 3 0 .400 4 100 121 -21 L1 2-3-0
 Stribling 10u Boys 6 2 4 0 .333 4.5 117 134 -17 L1 2-4-0
 Lenfestey 10u boys 4 0 4 0 .000 5.5 55 91 -36 L4 0-4-0
 Derringer 10u boys 6 1 5 0 .167 5.5 96 156 -60 L3 1-5-0
 Thomas 10u boys 6 1 5 0 .167 5.5 93 171 -78 L4 1-5-0
 Howell 10U boys 7 1 6 0 .143 6 103 160 -57 W1 1-5-0
 Holland 10u Boys 6 0 6 0 .000 6.5 82 154 -72 L6 0-6-0
 Carter 10U boys 6 0 6 0 .000 6.5 100 178 -78 L6 0-6-0
 Loayza 10u boys 7 0 7 0 .000 7 73 206 -133 L7 0-6-0
Boys 11-12 Rec
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Weithman 12u boys 7 6 1 0 .857 -- 261 198 63 W4 5-1-0
 Hodges 12u boys 7 5 2 0 .714 1 187 154 33 L1 5-1-0
 Kuhn 12U boys 8 5 3 0 .625 1.5 219 170 49 W1 5-1-0
 Kimes 12u boys 7 4 3 0 .571 2 132 141 -9 W1 3-3-0
 Erickson 12u rec 7 3 4 0 .429 3 155 160 -5 W1 3-3-0
 Grooters 12u boys 7 3 4 0 .429 3 176 189 -13 L1 2-4-0
 Ford 12u boys 7 2 5 0 .286 4 110 164 -54 W2 2-4-0
 Derringer 12u boys 7 2 5 0 .286 4 150 171 -21 L2 2-4-0
 Craker 12u boys 7 2 5 0 .286 4 151 194 -43 L4 2-4-0
Boys 13-14 Rec
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Payne 14u Boys 7 7 0 0 1.000 -- 296 142 154 W7 6-0-0
 Barsic 14U boys 7 5 2 0 .714 2 263 219 44 L1 5-1-0
 Hagan 14U boys 7 4 3 0 .571 3 163 167 -4 W1 3-3-0
 Redman 14u boys 7 3 4 0 .429 4 185 199 -14 W2 3-3-0
 Holloway 14u boys 7 2 5 0 .286 5 191 250 -59 L5 1-5-0
 Macaya 14u Boys 7 0 7 0 .000 7 133 254 -121 L7 0-6-0
Boys 10U Open
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 McClellan YHD Elite 10U open 6 5 1 0 .833 -- 194 80 114 L1 5-1-0
 Slaughter 10U open 6 5 1 0 .833 -- 157 91 66 W3 5-1-0
 Allen 10U open 6 5 1 0 .833 -- 143 89 54 L1 5-1-0
 Gallardo 10U Open 6 3 3 0 .500 2 125 149 -24 L1 3-3-0
 Lewis 10U open 6 2 4 0 .333 3 129 146 -17 W1 2-4-0
 Lamb 10U Open 6 1 5 0 .167 4 90 188 -98 L1 1-5-0
 Nieves 10U open 3on3 6 0 6 0 .000 5 65 160 -95 L6 0-6-0
Boys 15-17 Rec
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Jones 17u boys 3 3 0 0 1.000 -- 111 93 18 W3 3-0-0
 Bradley 17u boys 5 4 1 0 .800 -- 222 167 55 W1 4-1-0
 Swayze 17U boys 5 3 2 0 .600 1 253 177 76 W2 3-2-0
 Sheffield 17u boys 4 2 2 0 .500 1.5 74 95 -21 L1 2-2-0
 Redman 17U boys 5 1 4 0 .200 3 92 107 -15 L3 1-4-0
 Carter 17U boys 4 0 4 0 .000 3.5 64 177 -113 L4 0-4-0
Boys 12U Open
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 McClellan YHD Elite 12U Open 5 5 0 0 1.000 -- 236 139 97 W5 5-0-0
 DeWeese 12U open 5 4 1 0 .800 1 185 136 49 W1 4-1-0
 Gatterer 12u open 4 2 2 0 .500 2.5 137 124 13 L1 2-2-0
 Deyo 12U open 2 0 2 0 .000 3.5 69 80 -11 L2 0-2-0
 Kincaid 12u open 3 0 3 0 .000 4 69 139 -70 L3 0-3-0
 Proctor 12u boys 3 0 3 0 .000 4 81 159 -78 L3 0-3-0
Girls 5-6 Rec
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Perry 6u girls 4 3 1 0 .750 -- 77 49 28 L1 3-1-0
 Hardin 6u girls 3 2 1 0 .667 0.5 45 39 6 W2 2-1-0
 Corley 6u girls 3 0 3 0 .000 2.5 29 63 -34 L3 0-3-0
Girls 7-8 Rec
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Headley 8u girls 7 7 0 0 1.000 -- 171 62 109 W7 6-0-0
 Loayza 8u girls 7 6 1 0 .857 1 110 60 50 W4 5-1-0
 Gregg 8u girls 7 5 2 0 .714 2 107 55 52 W5 5-1-0
 Adkisson 8u girls 6 4 2 0 .667 2.5 132 63 69 L1 4-2-0
 Wagoner 8u girls 7 3 4 0 .429 4 124 100 24 L3 2-4-0
 Grooters 8U girls 6 2 4 0 .333 4.5 61 114 -53 W1 2-4-0
 Barsic 8U Girls 7 2 5 0 .286 5 78 128 -50 L3 1-5-0
 nielsen 8u girls 7 1 6 0 .143 6 47 126 -79 L1 1-5-0
 McClellan 8u girls 6 0 6 0 .000 6.5 24 146 -122 L6 0-6-0
Girls 9-10 Rec
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 King 10u girls 6 5 1 0 .833 -- 134 86 48 L1 5-1-0
 Sanchez10u girls 6 5 1 0 .833 -- 98 67 31 W3 5-1-0
 Sinko 10U girls 6 4 2 0 .667 1 106 66 40 W1 4-2-0
 Hull 10u girls 6 4 2 0 .667 1 107 66 41 W2 4-2-0
 Oldham 10u girls 5 1 4 0 .200 3.5 68 77 -9 L3 1-4-0
 Davis 10u girls 5 1 4 0 .200 3.5 41 108 -67 W1 1-4-0
 Meinhardt 10u girls 6 0 6 0 .000 5 47 131 -84 L6 0-6-0
Girls 11-12 Rec
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Dougall 12u girls 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Sinko 12u girls 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
Girls 13-14 Rec
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Sanchez 14 u girls 1 1 0 0 1.000 -- 25 13 12 W1 1-0-0
 Adkisson 14u girls 1 0 1 0 .000 1 13 25 -12 L1 0-1-0
Girls 10U Open
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Slaughter 10u open girls 2 2 0 0 1.000 -- 66 17 49 W2 2-0-0
 Thiesing 10u open girls 2 0 2 0 .000 2 17 66 -49 L2 0-2-0
Girls 12U Open
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Hagan 12u open girls 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
Blue Crush 4th grade boys
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Blue Crush Walling 4th boys 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
3 on 3 tournament
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 3 Bulls 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 ABC 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Adkisson/womack 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 All Netters 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 All Stars 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Bolden 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 College Grove 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Commodore 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Dawgs 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Four Horseman 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Headley's Thunder 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Hornets 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Lady liberty 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 North Amber Drive 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Nothing But Net 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Oldham 10u girls 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Oldham 14u boys 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Oldham 8u Boys 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Pike 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Proctor Boys 10U Rec 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Sandstrom 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Scorpions 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Scrap Dogs 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Slaughter 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Slaughter 10U Boys 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Slaughter 8U Girls 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 TN Dream Team 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 The Badger Three 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 The pineapples 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Thunder - Walling 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Triple Threat 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 Wolverines 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
 YHD 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
Blue Crush 8th grade boys
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Blue Crush Hagan 8th grade boys 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
Blue Crush 8th grade girls
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Blue Crush Sanchez 8th grade girls 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0
Blue Crush 6th grade girls
Team GP W L T WIN % GB PF PA DIFF STRK LAST 6
 Blue Crush Prokop 6th grade girls 0 0 0 0 0 -- 0 0 0 0 0-0-0